W miniony weekend w Ustroniu odbyły się zawody w ramach cyklu Uphill MTB Beskidy - XI Mistrzostwa Ustronia - Ustroń – Równica. Uphill MTB Beskidy jest cyklem imprez rowerowych organizowanych na pograniczu czesko – polsko – słowackim, polegających na zdobyciu wybranych szczytów w Beskidzie Śląskim i Śląsko – Morawskim, po wyznaczonej trasie, z pomiarem czasu. Ma formułę otwartą, jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych, dysponujących rowerem górskim oraz odpowiednim przygotowaniem. Pomimo niezbyt ciekawej pogody w sobotę 6 sierpnia zawodnicy dopisali i na starcie stanęło 140 zawodników w 10 kategoriach. Podsumowanie cyklu miało miejsce na ustrońskim rynku i wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich miast i gmin, w których cykl się odbył. Miasto Ustroń wspiera imprezę również finansowo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całego cyklu. W tym roku wszystko się udało, nie napotkaliśmy żadnych kłopotów organizacyjnych. Przebieg samych zawodów, jak i wydarzeń towarzyszących świadczy o tym, że impreza nie jest komercyjnym wydarzeniem. Organizowana jest po to by budować ten sport i o to nam właśnie chodzi – mówi Andrzej Nowiński ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Ustronia, organizatora cyklu.

Impreza charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem sportowym. Wśród zawodników ten najwyższy poziom reprezentują zwycięzcy całego cyklu w kategorii OPEN:

kobiety PROCHÁZKOVÁ KAMILA,

mężczyźni GRUDZIEŃ KRZYSZTOF – Ustronianin.

Pełne wyniki znajdują się tutaj: http://www.uphillmtb.pl/wyniki/edycja-2016/