Wczoraj w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej odbył się półfinał regionalnego konkursu kulinarnego, w którym zaprezentowało się 10 drużyn. W skład każdej drużyny wchodzili dziadek lub babcia (matka lub tacik) oraz wnuk lub wnuczka. Ich zadaniem było przygotowanie i zaprezentowanie wybranej potrawy regionalnej, a zaprezentowali się w następującej kolejności:

1. Łupieżowiec Zuzanna z wnuczka Zosia
2. Ligocka Maria z wnukiem Tomkiem
3. Kajzar Jan z wnuczka Hanią
4. Michałek Maria z wnukiem Piotrusiem
5. Szkawran Krystyna z wnukiem Jankiem
6. Zowada Maria z wnuczka Zuzia
7. Lupiezowiec Anna z wnuczka Liliana
8. Kawulok Urszula z wnukiem Kamilem
9. Wałach Zbigniew z wnukami Jankiem i Stasiem
10. Motyka Irena z wnuczka Jagodą
W skład jury zasiadły: Urszula Gruszka, Barbara Juroszek, Agata Wisełka.
Uczestnicy zaprezentowali swoje popisowe dania wśród których nie zabrakło: placków na blasi, placków na listku, placów mocianych, bachrów, placka spod zoglowka, mackow w kapusnicy , śluwule oraz kapusty że spyrkami.
Wszystkie dania były przepyszne, przygotowane i doprawione sercem, dlatego jury miało nie lada problem aby wyłonić 6 zespołów które przejdą do finału w konkursie.
Zapraszamy serdecznie na finał konkursu który odbędzie się już w najbliższy wtorek 21.01.2020 (Dzień Babci) w Dworze Kukuczka w Istebnej.
Wszystkim uczestnikom dziadkom i wnukom dziękuję za wzięcie udziału w tym etapie konkursu za czas, poświęcenie i za to, że wspólnie stworzyli te wyśmienite góralskie potrawy.
Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji konkursu Pani Marii Motyka oraz Panu Michałowi Kuźma przepiękne zdjęcia i uchwycenie w obiektywie całego konkursu.

Ewa Macoszek-Dragon
Dyrektor OPP Koniaków