Od piątku do niedzieli policjanci w całym garnizonie cieszyńskim przeprowadzili blisko 200 interwencji. Na drogach doszło do 16 kolizji. Nie odnotowano wypadków drogowych, w których zostałyby ranne osoby. Stróże prawa zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości wszystkim zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. Od piątku do niedzieli na drogach powiatu cieszyńskiego policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Do zatrzymań doszło m.in. w Cieszynie, Chybiu, Kiczycach, Koniakowie, Mnichu, Pogórzu, Pogwizdowie i Skoczowie. Najwięcej, bo aż pięciu pijanych kierowców zostało zatrzymanych od rana do późnego popołudnia w niedzielę.
Niechlubnym „rekordzistą” weekendowej statystyki był kierowca zatrzymany w sobotnie popołudnie w Koniakowie. Około 16.00 policjanci wiślańskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. 24-letni mieszkaniec Koniakowa miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy. Teraz dodatkowo grozi im wysoka grzywna oraz nawet do 2 lat więzienia. 
Przypominamy, że prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.