21 sierpnia w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Wiśle odbyło się kolejne robocze spotkanie w temacie postępu prac związanych z modernizacją tras biegowych na Kubalonce. Przedstawiony został harmonogram dotychczas wykonanych prac oraz plan kolejnych działań w związku z przygotowaniami do Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym w roku 2021.
- Prace przygotowawcze do modernizacji cały czas trwają, a naszym wspólnym z Istebną marzeniem, oprócz przyznanej już organizacji Mistrzostw Świata Juniorów, coraz bardziej staje się inauguracja zimowego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich na Kubalonce – zdradza Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

W spotkaniu uczestniczył poseł Jacek Falfus - wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki, starosta powiatu cieszyńskiego Janusz Król, przedstawiciele Centralnego Ośrodka Sportu ze Szczyrku, Polskiego Związku Narciarskiego, Polskiego Związku Biathlonu, Nadleśnictwa Wisła oraz władz Wisły i Istebnej.

W spotkaniu udział wziął również Paweł Kurek – przedstawiciel Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” a rozmowy dotyczyły ewentualnego poboru wody z Jeziora Czerniańskiego do naśnieżania tras na Kubalonce.