12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wiśle wyjątkowo głośno. Były niezwykłe występy, ciekawe warsztaty, morsowanie na placu Hoffa a przede wszystkim rekordowy wynik zbiórki. W Wiśle podczas 28. finału WOŚP sztab wolontariuszy zebrał 66 277,24 złotych.

- W tym roku postanowiliśmy połączyć dwie okazje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była także rozpoczęciem ferii zimowych w Wiśle. Myślę, że mimo niskich temperatur, wszyscy zgromadzeni na rynku poczuli ogromne ciepło, które biło od artystów i wolontariuszy - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadził sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpili Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda czy gwiazdy wieczoru - Adamo Rudnik i Viki Gabor. Nie zabrakło też regionalnych akcentów - na scenie na Placu Hoffa zaprezentowały się zespoły Wisła i Mała Wisła. Prawdziwą furorę zrobiła oczywiście Viki Gabor, która pojawiła się na wiślańskiej scenie z kilkoma piosenkami - na przybycie młodej wokalistki, zwyciężczyni Eurowizji Junior czekały tłumy fanów. Wcześniej publiczność rozgrzał do czerwoności Adamo Rudnik. Nie zabrakło też innych atrakcji - lekcji salsy, którą poprowadziła Bożena Idziniak, prezentacji długiego na 28 metrów szalika, który zostanie przekazany Jurkowi Owsiakowi, degustacji wiślańskiej kapuśnicy, pokazów młodych strażaków czy w końcu morsowania na placu Hoffa.


To jednak nie wszystko. Na skoczni narciarskiej w centrum Wisły odbyły się zawody młodych skoczków o nazwie "Skok po serce", w których wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Co ciekawe, najmłodszy z nich miał zaledwie cztery lata. W zawodach zorganizowanych przez klub WSS Wisła i Miasto Wisła każdy z zawodników otrzymał medal za zajęcie pierwszego miejsca a pod skocznią wolontariusze także zbierali pieniądze na WOŚP. Łącznie na ulicach było około 50 wolontariuszy, którzy spotkali się ze świetnym przyjęciem zarówno mieszkańców Wisły jak i turystów. To przede wszystkim uczniowie, którzy mimo mrozów chętnie kwestowali na wiślańskich ulicach - mówi Zenon Zembol, koordynator wiślańskiego sztabu WOŚP. Co ciekawe, najmłodszy wolontariusz  - Henryk - miał zaledwie roczek, kwestował ze swoim starszym bratem Michałem i tatą. 7-letni Michał już po raz ... siódmy kwestował podczas wiślańskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwieńczeniem WOŚP w Wiśle był pokaz ognia, który stał się jednocześnie symbolicznym Światełkiem do Nieba. Przed pokazem na scenie pojawił się burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizację wydarzenia.

- Myślę, że cały dzień minął w Wiśle pod znakiem dobrej zabawy, ale przede wszystkim otwartych serc, za to wszystkim bardzo dziękuję. Pamiętajmy, że to wszystko było możliwe dzięki wielu instrumentom, które dzisiaj wspólnie w tej orkiestrze zagrały - mówił po koncertach burmistrz.

Tegoroczny WOŚP w Wiśle był na żywo transmitowany przez stacje telewizyjne TVN, TVN24, TTV.

Również w Istebnej działa sztab WOŚP przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym jak poinformowała Alicja Glebowicz-Gazurek - Wspólnymi siłami zebraliśmy 32.256,20 zł +18,2E + 1030 Kc+20 kun chorwackich, 20 dolarów kanadyjskich. W Trójwsi pobiliśmy kolejny rekord ! Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się akcję WOŚP. Szczególnie Wam drodzy wolontariusze, bez Was akcja, by się nie powiodła. Jak zwykle mogliśmy na Was liczyć.

W Ustroniu  podczas zbiórki wolontariuszom działającym w sztabie WOŚP znajdującym się w Miejski Dom Kultury Prażakówka udało się zebrać 85 771,02 zł , biżuterię i walutę obcą. Przypominamy, że nadal można wesprzeć WOŚP biorąc udział w aukcjach charytatywnych allegro.pl, gdzie można licytować m.in. kombinezon, w którym Kajetan Kajetanowicz zdobył w sezonie 2019 Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w klasyfikacji generalnej WRC2 Wicemistrzostwo Świata!

Łącznie w Istebnej, Ustroniu i Wiśle zebrano 184.304,46 zł w ramach 28 finału WOŚP.