30 września w Warszawie doszło do długo oczekiwanego podpisania aktu notarialnego, na mocy którego Gmina Wisła przejmuje nieruchomość od Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, stając się właścicielem basenu.

– To duży sukces, gdyż wydawało się, że ta sprawa jest nie do załatwienia. Miasto przejmuje cenny teren w atrakcyjnej lokalizacji i wreszcie po półtora roku starań będzie mogło rozpocząć prace nad realizacją zadania polegającego na modernizacji kąpieliska – mówi z satysfakcją Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Baseny należące wcześniej do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich (dawniej OS „Start), od lat popadały w ruinę. W 2011 zostały zamknięte. Właściciel terenu nie miał pieniędzy, by dokonać niezbędnej modernizacji obiektu, a brak kąpieliska spędzał sen z powiek mieszkańcom i turystom odwiedzającym Wisłę w okresie letnim. Teraz sytuacja ma się zmienić.
– Konsekwentne stanowisko miasta i działanie w tej sprawie przyniosło pozytywny efekt, gdyż przejęcie terenu nareszcie zapala zielone światło dla uruchomienia tego obiektu. Możemy rozpocząć prace dokumentacyjne i projektowe – podkreśla gospodarz Wisły.