Wisła rzeką życia dla Dawida to projekt który ma na celu wsparcie i pomoc finansową dla ciężko chorego na ataksję móżdżkowo rdzeniową Dawida Szpaka podopiecznego Fundacji Miśka Zdziśka.

Dwaj fantastyczni Panowie Karol Wiklak oraz Bartłomiej Kaczmarek postanowili wesprzeć Dawida Szpaka poprzez projekt ,,Wisła rzeką życia dla Dawida ''
Obaj Panowie przejadą na rowerach wzdłuż rzeki Wisła ponad 1000 km dedykując ten projekt Dawidowi. Zakończenie akcji nastąpi po dojechaniu przez Karola i Bartka do Gdańska, która rozpoczyna się jutro, tj. 16 lipca na pl. Hoffa w Wiśle.

Szanowni państwo to wyjątkowy projekt .Dlaczego ?
Ponieważ projekt ma na celu ratowanie życia, aby uratować Dawidowi życie potrzebne jest kolejnych pięć przeszczepień komórek macierzystych ( ich koszt to 70.000 zł)
Każdy może mieć udział w tym projekcie. Bartek i Karol oferują swoje koszulki i swoje rowery gdzie Ty , Twoja firma możecie mieć reklamę w zamian za dobrowolną wpłatę na specjalne konto fundacji Miśka Zdziśka z dopiskiem ,,Na pomoc i leczenie komórkami macierzystymi Dawida Szpaka"

Ataksja móżdżkowo- rdzeniowa (SCA) inaczej choroba Fredreicha - choroba genetyczna spowodowana błędem w kodzie genetycznym. Występuje z częstotliwością 4-20 na 100 tysięcy mieszkańców. Objawia się zaburzeniami równowagi i dysartrią (zaburzeniami mowy i słuchu), drżeniem kończyn, zwiększoną męczliwością, zanikiem mięśni, trudnościami w połykaniu, krztuszeniem się. Choroba postępując wyniszcza organizm i prowadzi do śmierci.Dawidowi można pomóc poprzez dobrowolne wpłaty na specjalne konto fundacji 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem "Pomoc i leczenie komórkami macieżystymi Dawida Szpaka".

Wiecej informacji o projekcie ,,Wisła rzeką życia dla Dawida " można uzyskać w biurze fundacji pod numerem telefonu 41 386 65 69 lub email: biuro@blekitnypromyknadziei.pl