W konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów na najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy, nagrodę Perła Smaków 2016 zdobyła bryndza wiślańska. Jest to produkt wyrabiany na Stecówce w gospodarstwie Henryka Kukuczki.

- Nasza przygoda z owcami i produktami z mleka owczego zaczęła się dwa lata temu. Bryndza, którą wyrabia pan Kukuczka, cieszy się ogromnym powodzeniem, więc za namową pana Michałka i akceptacją pana Kukuczki pojechaliśmy na konkurs Smaki Regionów do Częstochowy z bryndzą, którą wspólnie nazwaliśmy wiślańską. Tam nasz produkt zdobył pierwsze miejsce, a w następnym roku otrzymał nominację do nagrody Perła Smaków 2016 – relacjonuje Barbara Kędzior.

W tym roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich POLAGRA bryndza wiślański otrzymała to zaszczytne wyróżnienie przyznane przez Krajową Kapitułę Konkursową. - Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia. Jest to dowód na to, że bryndza jest wysokiej jakości produktem, wyrabianym ze stuprocentowego mleka owczego przez doświadczonego gospodarza Henryka Kukuczke, z którym ściśle współpracujemy. Bardzo dziękujemy, że mamy taką możliwość i możemy promować nasz region i produkt tutaj wyrabiany - mówią Jan i Barbara Kędzior.