Czas na pakiet informacji na temat Majówki w Wiśle. Organizatorzy imprez prześcigają się w ofertach.  W Wiśle oraz Ustroniu będzie „światowo” podczas organizowanego na kortach w centrum Wisły i Ustroniu w dniach od   27 kwietnia Zawodowego Turnieju Tenisa Ziemnego Wisła Ustroń Cup 2018.  Komplet informacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/TennisFuturesPoland/.

Godna polecenia jest Akcja organizowana przez PTTK Oddział Wisła - "Przewodnik czeka" podczas której jako co roku, odbędą się w różnych terminach, dla wszystkich chętnych, bezpłatne wycieczki z przewodnikiem.  Barania Góra,  Trzy Kopce,  Czantoria,  Stożek Wiślańskie i Kozińce to, dla chcących aktywnie  spędzić czas, przykładowe propozycje tras, które mogą jednak ulec zmianie  w zależności od warunków atmosferycznych. Należy jednak pamiętać, iż  uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

W dniu 28 kwietnia pobyt mieszkańcom i turystom umili Tarnogórski Big Band O godz. 17,00,  w  Amfiteatr im. Stanisława Hadyny odbędzie się koncert „Swingowa wiosna”, po którym w Park Kopczyńskiego będzie można pląsać  na Zabawie na „Binie”.

29 kwietnia po Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Źródeł Wisły będzie można wybrać się z pociechami na Plac Hoffa na  Piknik rodzinny „Kolorowe nutki”.

1 maja o godz. 18:00 po spacerze z Przewodnikiem i Symultanie szachowej na Plenerowej Szachownicy w Parku Kopczyńskiego czeka wszystkich prawdziwa uczta duchowa.  W  Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbędzie się koncert zespołu KOREK i uwielbianego przez wszystkich kultowego zespołu DŻEM, należy jednak pamiętać o wcześniejszym nabyciu biletów, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Wiślańskie Centrum Kultury prowadzi ich przedsprzedaż w atrakcyjnej cenie.     

Dzień 3 maja w Wiśle upłynie w doniosłej atmosferze. Burmistrz Miasta Wisła i Komitet Obchodów Świąt Państwowych zapraszają na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja  przy Pomniku Poległym i Walczącym o Polskość i Wolność Ojczyzny. Uroczystości rozpocznie o godz. 12,00 koncert Wiślańskiej Orkiestry Dętej. Po uroczystościach uświetnionych przez harcerzy i uczniów odbędzie się modlitwa ekumeniczna oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. W Amfiteatrze będzie można posłuchać równie uroczystego  Koncertu „Muzyczna droga do Niepodległości” w wykonaniu Koncertowej Orkiestry Dętej „Power of Winds”.  

W dniu 5 maja z Placu B. Hoffa wyruszy Majowy Marsz Nordic Walking. Organizator   Wiślańskie Centrum Kultury już od samego południa będzie prowadziło zapisy na Placu B. Hoffa, by w godzinach popołudniowych  wręczyć nagrody i zaserwować poczęstunek w Parku Kopczyńskiego. Na niezmordowanych uczestników czkać będą jeszcze atrakcje na  zabawie  na „Binie”.  

Pożegnanie  tegorocznej Majówki w dniach 5-6 maja to długo wyczekiwana 13. edycja Diverse Downhill Contest. na Górze Stożek. Zawody te już na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych rowerowych wydarzeń w Polsce, warto więc znaleźć się wśród tłumy kibiców żądnych mocnej dawki adrenaliny i dobrej zabawy.