Wystawa w Wodociągach? Takiej atrakcji jeszcze nie było. Od 7 czerwca w siedzibie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej będzie można oglądać prace niezwykłych artystów, którzy zaprezentują nam jak postrzegają obecność wody w swoim otoczeniu. Wszystko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu „Woda wokół mnie", zakończonego właśnie przez WZC.

Konkurs kierowany był do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z powiatu cieszyńskiego, którzy do zadanego tematu podeszli wyjątkowo kreatywnie - wśród przesłanych prac znalazły się nie tylko rysunki i kolaże, ale także prace przestrzenne. Oprócz kredek, pisaków i bibuły, najmłodsi użyli m.in. kamyków, ziaren kawy, guzików, muszelek i plastikowych nakrętek. Dlatego też obrady jury były trudne i emocjonujące.

- Cieszy nas, że najmłodsi mieszkańcy naszego regionu dostrzegają znaczenie wody obecnej w ich najbliższym otoczeniu – mówi Beata Halama prezes Zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej – Nadesłane prace zaskoczyły nas swoją kreatywnością, a dzieci ogromnym zaangażowaniem, które widać w każdej z nich. Niestety nie mogliśmy nagrodzić wszystkich, ale za wszystkie nadesłane rysunki bardzo dziękujemy – dodaje prezes WZC.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca w siedzibie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej o godz. 10.00. Wszystkie przesłane na konkurs prace będzie można podziwiać w siedzibie spółki na specjalnej wystawie. A już w 2020 roku 13 zwycięskich prac ozdobi wyjątkowy kalendarz ścienny, wydany z okazji jubileuszu 25-lecia Spółki i 125-lecia wodociągów na terenie Ziemi Cieszyńskiej.