25 października 2018r. Miasto Ustroń zostało wyróżnione podczas konferencji „Bezpieczny Stadion” organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Docenione zostały działania Władz Miasta na rzecz rozwoju infrastruktury stadionowej. Nagrodę z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka odebrały w imieniu burmistrza Katarzyna Czyż-Kaźmierczak naczelnik  Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki oraz asystentka burmistrza Iwona Bujok.Głównym celem organizowanej po raz osiemnasty konferencji „Bezpieczny Stadion” jest poprawa bezpieczeństwa podczas meczów piłki nożnej. Kadra kierownicza Policji, przedstawiciele PZPN, środowiska kibiców i wielu innych zaproszonych gości wspólnie dyskutowali o zagadnieniach, które sprawiają najwięcej problemów na stadionach.

W wydarzeniu wzięli udział: Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki, Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dr Jarosław Szymczyk - Komendant Główny Policji oraz Jan Tomaszewski - były Reprezentant Polski w piłce nożnej.

Ostatnim punktem, czwartkowej konferencji była gala Fair Play, podczas której Polski Związek Piłki Nożnej wręczył wyróżnienia klubom oraz piłkarskim działaczom za miniony sezon. Po raz pierwszy w tym roku pojawiła się kategoria dla samorządów, w której Ustroń został wyróżniony, jako jedyny w województwie śląskim.


Wyróżnienie dla Ustronia podczas tegorocznej gali to wyraz uznania zarówno dla samorządu za to, że w mieście powstał obiekt na bardzo wysokim poziomie, jak i dla klubowych działaczy. Nie jest to przypadek, tym bardziej, że dwa dni przed wręczeniem wyróżnienia w Ustroniu odbył się mecz Reprezentacji Polski i Austrii U16, po którym zarówno strona polska, jak i austriacka wypowiadała się o samym obiekcie, jak i stanie murawy w samych superlatywach. Przedstawiciele obu reprezentacji doceniali także walory krajobrazowe i infrastrukturę okołosportową Ustronia.
- Cieszę się, że Związek Piłki Nożnej zauważa również mniejsze miasta, dla których przeprowadzenie tak dużej inwestycji jak rozbudowa stadionu jest dużo trudniejszy. Jest to dla nas duże docenienie i wyróżnienie. – mówi burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec.