Poznaliśmy samorządy i instytucje z najlepszymi promocyjnymi projektami roku. W zabytkowym Zakładzie Uzdatniania Wody na Bielanach w Krakowie już po raz szósty wręczono Kryształy PR-u – nagrody za najlepsze kampanie promocyjne w samorządzie i administracji państwowej. Gala Kryształy PR-u odbyła się w ramach XIV Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej, która organizowana jest przez Grupę PRC oraz Miasto Kraków.

W tym roku na konkurs przesłanych zostało niemal 200 zgłoszeń, których poziom był bardzo wyrównany. – Doświadczenie zdobywane przez samorządy, ich kreatywność w podejściu do podejmowanych tematów i coraz większa dbałość o całokształt wykonania sprawiają, że obrady Jury są coraz trudniejsze. W tym roku dało się odczuć niezwykle wysoki poziom nadesłanych prac, które z edycji na edycję stają się coraz lepsze – podkreślał jeden z przedstawicieli jury Sebastian Chachołek, prezes Zarządu Grupy PRC, komentator i ekspert z zakresu PR, doradca i konsultant z zakresu marketingu politycznego. W każdej z kategorii przyznawana jest nagroda główna oraz 4 wyróżnienia.

W kategorii najlepsza kreatywna kampania promocyjna wyróżniono Gminę Wisła. Podczas gali wyróżnienie w imieniu burmistrza Wisły Tomasza Bujoka odebrała kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Ewa Zarychta. Miasto wyróżniono za kampanię 4Wisła.pl.