Z dniem 4 września nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich, które w znacznym stopniu dotyczą połączenia Wisły z Katowicami. 

W związku z korektą rozkładu jazdy, która wchodzi w życie 4 września, Koleje Śląskie przypominają o zmianach i zastępczej komunikacji autobusowej na niektórych liniach. Z dużą ilością zmian muszą się liczyć pasażerowie linii S6 a więc połączenia między Katowicami a Wisłą.

Koleje Śląskie chciałyby zwrócić szczególną uwagę na to, że w autobusach zastępczych możliwość przewożenia wózków i rowerów jest bardzo ograniczona lub wręcz niemożliwa. Jest to szczególnie istotna uwaga dla pasażerów kursujących na linii S6 czyli Katowice – Wisła Głębce. W przypadku tej relacji zastępcza komunikacja autobusowa będzie bowiem obowiązywać przez cały okres nowego rozkładu jazdy na odcinku Goleszów-Wisła Głębce. Przyczyną tego stanu jest przebudowa mostu w Goleszowie prowadzona przez zarządcę infrastruktury.

Więcej informacji na temat zmian w komunikacie na stronie Kolei Śląskich: http://kolejeslaskie.com/zmiany-od-wrzesnia/  

Pełny rozkład jazdy obowiązujący od 4 września znajduje się tutaj: http://kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2015/11/Liniowy-Rozk%C5%82ad-Jazdy-od-04_09_do_15_10_2016_stan_na_dzie%C5%84_2016_08_31.pdf  

W linku poniżej szczegółowy rozkład jazdy w obu kierunkach na trasie Katowice - Wisła Głębce 

http://wisla.pl/media/upload/R/o/Rozklad_jazdy_od_4_wrzesnia_2016.pdf