W tłusty czwartek, 24 lutego w Wiśle odbył się kolejny, już 11. Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki. Jury, złożone z przedstawicieli gmin Beskidzkiej 5 po długich naradach zdecydowało, które krepliki są najlepsze, a rywalizowano w dwóch kategoriach.

Podczas 11. Konkursu na Najlepsze Beskidzkie Krepliki jury miało naprawdę trudne zadanie – do konkursu zgłoszono kilkanaście kreplików w dwóch kategoriach – krepliki domowe i krepliki zawodowe. Po długich naradach jury zdecydowało, że najlepszymi kreplikami domowymi są te pieczone przez panią Emilię Pilch, a zawodowe przez Pączkarnię Kreplik.

Przypomnijmy, Konkurs na Najlepsze Beskidzkie Krepliki dopuszcza do rywalizacji jedynie krepliki, tworzone według starej, beskidzkiej receptury – smażone na smalcu, z dodatkiem spirytusu i z powidłami śliwkowymi.

W tym roku do konkursu zgłoszono czternaście kreplików, jurorzy musieli zatem bardzo trudne zadanie.

Wyniki tegorocznego konkursu:

Kategoria krepliki domowe:

  1. Emilia Pilch z Wisły
  2. Ewa Szalbot z Wisły
  3. Maria Jaworska

Kategoria krepliki zawodowe:

  1. Pączkarnia Kreplik z Wisły
  2. Stołówka u Heli z Wisły
  3. Słodki Zakątek z Ustronia z Ustronia

 Podczas konkursu niezastąpiony prowadzący Rafał Cieślar przeprowadził kreplikowy quiz i kalambury. Wyłoniono tez wśród publiczności Szczęśliwego Kreplika”.  Przygrywała kapela Horuk.

Dziękujemy partnerom 11. Konkursu na Najlepsze Beskidzkie Krepliki: Cukierni u Janeczki za ufundowanie pączków na poczęstunek i Browarowi Wisła za udostępnienie lokalu oraz Burmistrzowi Wisły Tomaszowi Bujokowi za wręczenie nagród.