Choć do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017 pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, trener polskiej Kadry Narodowej A Stefan Horngacher postanowił odkryć karty już teraz i powołać na zawody w Kuusamo siedmiu najlepszych skoczków. Decyzja o składzie zapadła na wspólnej naradzie wszystkich trenerów Kadr Narodowych po Mistrzostwach Polski w Wiśle oraz zgrupowaniu w Predazzo.

W dniach 24-26 listopada w fińskim Kuusamo, a dokładniej w ośrodku narciarskim Ruka zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wśród najlepszych sportowców z całego świata na starcie zawodów stanie także siedmiu Polaków. – W Pucharze Świata w Kuusamo wystąpią: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł. To była wspólna decyzja wszystkich trenerów Kadr Narodowych, która zapadła po Mistrzostwach Polski w Wiśle oraz wspólnym zgrupowaniu wszystkich kadr w Predazzo – wyjaśnia trener Stefan Horngacher. W związku z tym od tego momentu pod okiem tego szkoleniowca trenować do sezonu zimowego będzie Aleksander Zniszczoł, natomiast wraz z Robertem Mateją przygotowywać się będą Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

- To był mój tegoroczny cel, by znaleźć się w grupie prowadzonej przez Stefana Horngachera i naprawdę ciężko na to pracowałem. Dalej będę dawał z siebie wszystko, bo chcę osiągać jak najlepsze wyniki i konsekwentnie realizować moje cele na zimę – zapewnia Aleksander Zniszczoł. - Tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu zdecydowałem, że włożę w treningi naprawdę bardzo dużo energii i pracy. Bardzo chciałem dobrze skakać, nie tylko dla siebie, ale także dla narzeczonej i dla swojego spokojnego życia. To w końcu moja praca i skupiałem się na tym, by ją jak najlepiej wykonywać. Jestem zadowolony ze zgrupowania w Predazzo, bo na dzisiejszych treningach pokazałem na co mnie stać. Skoki były fajne i powtarzalne. Dowiedziałem się właśnie, że zostałem powołany na Puchar Świata w Kuusamo. Już od jutra trenuję z grupą prowadzoną przez Stefana i jadę z nią na kolejny obóz treningowy, a potem na kolejne, aż do Kuusamo. Stefan będzie teraz układał moje plany treningowe – dodaje zawodnik z Wisły.